Dlaczego esperal jest skuteczny w leczeniu alkoholizmu?

W jaki sposób można walczyć z alkoholizmem?
Alkoholizm to dosyć powszechna choroba XXI wieku. Określona jest mianem „choroby cywilizacyjnej” co oznacza, że występuje u przynajmniej co dziesiątej – dwudziestej osoby. Jej przyczyną mogą być różne sytuacje i niekiedy ciężko dojść do tej prawdziwej. Najczęściej ma to związek z kiepską sytuacją finansową, z problemami rodzinnymi, albo rozłamem związku czy też małżeństwa. W dużej części jest to choroba psychiczna, uzależnienie od alkoholu. Organizm domaga się procentów, aby uśmierzyć wewnętrzny ból poprzez zapomnienie i stan błogości. Niestety Zespół Uzależnienia Alkoholowego (w skrócie pisze się ZUA) jest jedną z najczęstszych toksykomanii na całym świecie. Statystyki twardo dowodzą, że z roku na rok przybywa aż 23 miliony osób, które są uzależnione. Co najgorsze, liczba ta wcale nie spada i nie maleje. Dlaczego? Otóż dlatego, że choroba ta zostaje z człowiekiem do końca jego życia. Jedyne co może zrobić chory to kontrolowanie… lub nie swojego nałogu. Terapia jest bardzo ciężka i niewielu osobom udaje się przezwyciężyć chęć sięgnięcia po kieliszek. Czy jest jakaś metoda, która może im w tym pomóc? Tak. na rynku zahuczało ostatnio od związku, jakim jest esperal.

Esperal – co to jest i dlaczego jest skuteczny z walką z alkoholizmem?
To bardzo specyficzna substancja, którą wszywa się pod skórę nałogowca. Ma to na celu wywołać u niego strach przed konsekwencjami spożycia alkoholu. Ten sposób ma działać dyscyplinująco na uzależnionego. Nie zmniejsza chęci picia, a jedynie wywiera presję psychiczną. Może to pomóc wielu nałogowcom.

Zapraszamy pod adres www.esperal-warszawa.com.pl – tam poznasz więcej faktów na temat wszywki i nie tylko…

1 thought on “Dlaczego esperal jest skuteczny w leczeniu alkoholizmu?

  1. Mój ojciec to porządny człowiek. Niestety jest chory na alkoholizm. Zawsze pracował, nigdy nie robił burd ale od kiedy pamiętam pił. Po pracy najpierw z kolegami, po latach sam. Kupował swoje setki, dwusetki, piwa. W domu był spokojny i starał się być miły. Mama choruje na schizofrenię więc głównie zajmował się nami ojciec. Kilka razy namówiliśmy go na leczenie, chodził do przychodni alkoholowej latami. Jednak gdy wszystko już wydawało się układać on zapijał i go wyrzucali.Był na odwyku w szpitalu dwa razy po dwa miesiące i też szybko wracał do picia. Jak widać mimo, że się starał terapia nie każdemu pomaga. Namówiliśmy go z rodzeństwem na „wszywkę z Esperalu”. I to było to po Esperalu ojciec nie pił przez rok. Niestety następnie znów wrócił do picia. Obecnie ojciec jest zaszyty czwarty raz, Esperal sprawia, że on nie pije, w jego przypadku jest skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *